Dlaczego warto pojechać do Rewy?

Rewa to mała rybacka wioska, która jest położona w bardzo malowniczym miejscu, czyli na Mierzei Rewskiej. Przez miejscowych Kaszubów została nazwana „Szperk”. Brzeg Bałtyku w tym miejscu jest bardzo wyjątkowy, fascynuje i interesuje geologów ciągle i prowadzone są tam nieustanne badania. Ciepłe wody Zalewu Puckiego od tych, które są bardziej słone i chłodniejsze, czyli wód Zatoki Gdańskiej rozdziela kilometrowy cypel, który ciągnie się wgłąb morza. Mierzeja Rewska, która jest w większości pod wodą, ciągnie się aż do płycizn Półwyspu Helskiego.

Niezwykłą atrakcją w Rewie jest miejsce na tafli wody, które nawet przy bardzo silnym wietrze pozostaje gładkie i niewzruszone. W związku z tym jest to miejsce idealne na uprawianie żeglarstwa, dlatego właśnie dużą atrakcją tej miejscowości jest widok na pływające żaglówki. Oprócz tego uprawia się tam windsurfing, kitesurfing nie tylko przez osoby, które poziom mają zaawansowany, ale również przez te początkujące.

 

W Rewie spotykamy bardzo szerokie plaże. Podróżni cieszą się tam komfortem wypoczynku oraz spokojem. Są one zadbane, systematycznie porządkowane. Zapewniony jest również niezbędny sanitariat, który w takim miejscu jest istotny. Jest to ważne tym bardziej w momencie, gdy odpoczywamy z naszymi dziećmi. Bliska odległość plaży do centrum jest kolejnym plusem wypoczynku w Rewie. Można na plażę zabrać wiele potrzebnych rzeczy, nie męcząc się w drodze. Na miejscu czeka szeroka baza noclegowa, która zapewnia spokojny wypoczynek. Warto wcześniej zarezerwować miejsca, gdyż turyści wybierają się w to miejsce bardzo chętnie, przez co zmniejsza się liczba wolnych miejsc.